سریع ترین روش مهاجرت چیست ؟

سریع ترین روش های مهاجرت

ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که قصد مهاجرت دارند و بنا به دلایلی شاید سریع ترین روش مهاجرت برای شما اهمیت ویژه ای داشته باشد. اگر شرایط پایه برای مهاجرت، مثل تحصیلات و دانش کافی زبان را دارید، راه های متعددی برای مهاجرت شما وجود دارد ولی سوال اینجاست که کدام راه سریع تر است و با در نظر گرفتن شرایط پایه کشور مقصد که بتواند کیفیت مهاجرت شما را تامین کند، با انتخاب کدام روش زودتر به هدف تان می رسید. مشخص است که هر کشور شرایط خاصی برای طی شدن پروسه اخذ پذیرش و گرفتن ویزا دارد و با دانش بر این موضوع که گرفتن وقت سفارت ممکن است ماه ها و یا در بعضی موارد یک یا دو سال طول بکشد و این که نرخ ارز همواره روند افزایشی و صعودی دارد، دانستن سریع ترین راه مهاجرت می تواند اهمیتی ویژه برای بسیاری از افراد داشته باشد.

روش های معمول برای مهاجرت

از روش های کلی مهاجرت که مغایرتی با قوانین کشور مبدا و مقصد ندارند، می توان ازدواج، سرمایه گذاری، کارآفرینی (ثبت شرکت)، مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و خرید ملک را نام برد. تمامی این روش ها، بسته به شرایط شما، می توانند شرایط مناسبی برای مهاجرت باشند. در هر کدام از این حالات، سریع ترین روش را به شما معرفی می کنیم تا بسته به شرایطی که دارید، بتوانید تصمیم درست را بگیرید.

*اگر تمایل دارید جزئیات مهاجرت کاری و یا تحصیلی را دقیق تر بدانید، پیشنهاد ما به شما خواندن مقالات مربوطه با نام های ارزان ترین راه مهاجرت تحصیلی و ارزان ترین راه مهاجرت کاری است.

سریع ترین روش مهاجرت با شرایط معمول

 

سریع ترین روش مهاجرت

 

1. مهاجرت تحصیلی

یکی از بهترین و سریع ترین روش مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. در این روش بر اساس مقطع تحصیلی، نمره کارنامه، بودجه و سن می توانید کشور هدف و مقصد خود برای ادامه ی تحصیل را مشخص کنید و سپس برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آن کشور اقدام کنید. در کشور های مختلف شرایط مختلفی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی در نظر گرفته می شود ولی به طور کل اگر بخواهیم بررسی کنیم، استرالیا، کانادا، آلمان و نیوزلند کشور های مناسبی برای این نوع مهاجرت محسوب می شوند. به طور معمول هزینه ی تحصیل در کشور های استرالیا و کانادا سالانه بین 20 تا 40 هزار دلار است و با اخذ پذیرش و ویزای این کشور ها می توانید در هفته 20 ساعت به عنوان کار دانشجویی، مشغول به کار شوید و هزینه های زندگی خود را تامین کنید ولی هزینه های تحصیل را از قبل باید داشته باشید. در کشور هایی همچون اتریش و آلمان، اگر مهارت های زبان این کشور را داشته باشید، تحصیل برای شما رایگان است و اگر مهارت زبان آلمانی را نداشته و اقدام به تحصیل با زبان انگلیسی بکنید، هزینه های آن بین سالی 8 هزار تا 15 هزار یورو می باشد. همچنین برای تامین مخارج زندگی در این کشور ها به میانگین درآمد ماهانه 800 یورو نیاز دارید که با کار دانشجویی به راحتی تامین می شود.

میانگین مدت زمانی که برای اخذ پذیرش تحصیلی و طی شدن پروسه ی مهاجرت در این کشور ها صرف می شود، بین 6 ماه تا 1 سال و نیم، بسته به شرایط، متغیر است. از کشور های دیگر اروپایی همچون سوئد راحت تر و سریع تر می توانید ویزا دریافت کنید ولی تحصیل در این کشور رایگان نیست.
در نظر داشته باشید که روش معرفی شده، جزو سریع ترین روش های مهاجرت محسوب می شود.

 

سریع ترین روش مهاجرت

 

2. مهاجرت کاری

اگر از بین سریع ترین راه مهاجرت ، مهاجرت کاری را قصد دارید انتخاب کنید باید بدانید که شما نیازمند تسلط بر زبان کشور مقصد و یا زبان انگلیسی، داشتن سابقه کار مناسب و داشتن تحصیلات مربوطه هستید. برای بسیاری از کشور ها می توانید اقدام به درخواست ویزای کار کنید که از بین آن ها ما سه کشور را که شرایط بهتری برای گرفتن ویزای کار دارند را به شما معرفی می کنیم: کانادا، استرالیا و نیوزلند.

برای گرفتن ویزای کاری از این کشور ها، دو راه پیش روی شما قرار دارد.

1.دریافت ویزای کار از سمت کارفرما (جاب آفر) که در این حالت یک کارفرما اسپانسر شما برای تامین مخارج مشخص شده می شود و شما می توانید به کشور مقصد مهاجرت کنید.

2.دریافت ویزای کار از طریق مهارت و تخصص که از طریق سیستم امتیاز شماری صورت گرفته و شما با دریافت امتیاز مورد نیاز، می توانید اقامت کشور مقصد را دریافت و با خیالی راحت به آن کشور مهاجرت کنید.

3. مهاجرت با ویزای توریستی

شاید با خواندن عنوان، این سوال برای شما پیش بیاید که با ویزای توریستی که نمی شود مهاجرت کرد. ولی ما قرار بود که سریع ترین راه ها را به شما معرفی کنیم و با ویزای توریستی، به روشی خاص که کمتر معمول است می توان به کشور هدف، مهاجرت کرد.
در این روش امنیت مهاجرت برای شما تامین نمی باشد و روشی ریسکی محسوب می شود ولی جزو سریع ترین روش های مهاجرت محسوب می شود.
مهاجرت با ویزای توریستی را می توان به نوعی مهاجرت کاری در نظر گرفت زیرا در این روش شما با اخذ ویزای توریستی به کشور مقصد مهاجرت کرده و پس از آن، اقدام به کاریابی می کنید و با پیدا کردن شغلی در کشور مقصد می توانید درخواست تبدیل ویزای توریستی خود به ویزای کار را بدهید و در کشور مقصد مقیم شوید.
همان طور که گفتیم این روش، روشی نامعمول است و بسیاری از کشور ها شما را با این شرایط نمی پذیرند ولی همچنان بسیارند کسانی که با این روش مهاجرت موفق داشته اند اما باز هم به شکل اصولی، ما این روش را پیشنهاد نمی کنیم. باید در نظر داشته باشید که سریع ترین روش مهاجرت لزوما کیفیت مهاجرت شما را تامین نمی کند.

سریع ترین روش مهاجرت با شرایط خاص

 

سریع ترین راه مهاجرت

 

1. مهاجرت از طریق ازدواج

اگر شما با شخصی که اقامت کشوری خارجی را دارد ازدواج کرده باشید، می توانید اقامت آن کشور را اخذ کنید.
این راه را می توان به عنوان سریع ترین روش مهاجرت معرفی کرد. با این حال باید بدانید به دلیل سو استفاده بسیاری از افراد از این راه مهاجرتی که در گذشته با ازدواج سوری اقدام به مهاجرت می کردند، کشور های مختلف قوانینی در این راستا وضع کرده اند که شما باید ازدواج خود را ثابت کنید. (با ارائه عکس های مشترک و از این قبیل مدارک)
پس از اثبات ازدواج، شما می توانید بسته به قوانین کشور مقصد، تا مدت زمان معینی اقامت موقت آن کشور را داشته باشید (مثلا در آلمان و استرالیا، تا 2 سال) و پس از آن می توانید اقامت دائم خود را کسب کنید.

 

سریع ترین راه مهاجرت

 

2. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر سرمایه زیادی را در اختیار دارید می توانید با درخواست ویزای سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت کنید. تقریبا به تمامی کشور ها شما می توانید درخواست ویزای سرمایه گذاری بدهید و از طریق آن مهاجرت کنید. در بسیاری از کشور ها، با خرید ملک و یا ثبت شرکت می توانید از اقامت آن کشور بهره مند شوید ولی برخی دیگر از کشور ها، مثل کانادا، استرالیا و نیوزلند، ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت را قبول نمی کنند و سرمایه گذاری شما حتما باید در مقیاس کلان باشد.

در این روش، شما ابتدا ویزای سرمایه گذاری را دریافت می کنید و پس از مهاجرت به کشور مقصد و سرمایه گذاری در آن، می توانید اقامت بگیرید. به طور معمول این نوع ویزا را سریع صادر می کنند مثلا برای کشور استرالیا، حدود 1 سال طول می کشد تا ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنید.

کشور هایی همچون ترکیه و گرجستان که نزدیک کشور ما هستند نیز شرایط راحتی در این نوع پذیرش دارند. مثلا در ترکیه حتی با اجاره ی ملک می توانید اقامت موقت 1 ساله دریافت کنید و با خرید ملک نیز می توانید اقامت دائم داشته باشید. اما واضح است که امکاناتی که در این کشور ها دریافت می کنید به اندازه ی کشور های پیشرفته نمی باشد.

کشور های اروپایی با این که خرید ملک و ثبت شرکت، اقامت موقت به شما می دهند ولی به طور کل شرایط خاص و سختی را برای دریافت اقامت دائم در نظر گرفته اند.
دو نمونه از کشور های مناسب برای دریافت ویزا و اقامت از طریق خرید ملک را می توان اسپانیا و پرتقال دانست.
خرید ملک در پرتقال می تواند یکی از روش‌ها و سریع ترین راه مهاجرت به این کشور باشد. شما می توانید با خرید ملکی به ارزش 500 هزار یورو در این کشور، ویزای 1 ساله را برای خود و خانواده تان دریافت کنید و تا 4 سال این ویزا را تمدید کرده و پس از مدت 5 سال اقامت دائم در این کشور، درخواست ویزای دائم بدهید. پس از سال ششم، شما می توانید پاسپورت و سیتیزنشیپ این کشور را دریافت نموده و پس از آن لزومی به اقامت دائم شما در این کشور نبوده و می توانید در سال فقط 7 روز در کشور حضور داشته باشید.
اسپانیا نیز شرایطی مشابه کشور پرتقال دارد با این تفاوت که متقاضی و خانواده اش، پس از 10 سال می توانند درخواست پاسپورت این کشور را بدهند و لازم است تا برای حفظ اقامت دائم خود، 6 ماه از سال را داخل خاک اسپانیا بگذرانند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا سریع ترین روش مهاجرت را با توضیحی جامع و کوتاه معرفی کنیم. لازم است این نکته را دوباره یادآور شویم که سریع ترین راه مهاجرت ، لزوما امن ترین راه نبوده و ممکن است کیفیت و موفقیت مهاجرت شما را تحت الشعاع قرار دهد. لذا با دقت بیشتر و با آگاه بالاتری اقدام به مهاجرت کرده و از شرایط واقعی خود و کشور هدف تان، به صورت شفاف و روشن مطلع باشید تا ریسک مهاجرت را تا جای ممکن تقلیل کرده و با خیالی آسوده بتوانید مهاجرت کنید. در این خصوص اگر سوالی دارید و یا به توضیحات کامل تر راجع به مقصد مهاجرتی خود احتیاج دارید، متخصصان گروه حقوقی_مهاجرتی آرمان مفتخرند که شما را در این راه پر پیچ و خم راهنمایی کنند و تا انتهای مسیر، کنار شما عزیزان باشند. می توانید برای مشاوره رایگان، با کارشناسان متخصص گروه حقوقی_مهاجرتی آرمان در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع و رایگان