ارزان ترین راه مهاجرت از طریق کار

ارزان ترین راه مهاجرت

مهاجرت روش های متفاوتی دارد و هر کدام از این روش‌ها مخارج خاص خود را بر دوش فرد مهاجر می گذارند که در هر کشوری متفاوت است و نمی توان یک هزینه را به شکل ثابت برای آن در نظر گرفت. موارد زیادی را می‌توان بر شمرد که باعث می‌شوند مهاجرت هزینه های مختلفی را برای افراد به دنبال داشته باشد. برخی از این هزینه‌ها مربوط به هزینه طی شدن روند قانونی مهاجرت مثل اخذ ویزا، مراجعه به کشور مقصد، مقدار دپوزیتی که کشور مقصد برای ورود تعیین می کند و … است، بعضی دیگر از این هزینه‌ها نیز به فراهم آوردن برخی پیش نیازها مثل آموزش زبان، خرید وسایل، هزینه ی خرید بلیط هواپیما و … مربوط می‌شود.

علاوه بر این موارد، ارزش پایین پول ملی کشورمان باعث شده است تا ارزان ترین راه مهاجرت تبدیل به یکی از اصلی ترین دغدغه های مهاجران ایرانی باشد.

متخصصین مهاجرت معمولا دو راه را به عنوان ارزان ترین راه مهاجرت در نظر می گیرند. مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی.

در مقاله ی قبلی به تفصیل راجع به مهاجرت تحصیلی و ارزان ترین راه مهاجرت از طریق تحصیل صحبت کردیم. پیشنهاد می کنیم اگر قصدتان مهاجرت از راه تحصیل می باشد حتما مقاله ی ارزان ترین راه مهاجرت را بخوانید.

ارزان ترین راه مهاجرت

در این مقاله قصد داریم به جزئیات مهاجرت کاری بپردازیم تا بتوانید با دیدی باز نسبت به مهاجرت خود تصمیم بگیرید.

مهاجرت کاری همیشه جزو یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به حساب می آمده و در بیشتر کشور های جهان، روشی محبوب برای مهاجرت است. در چند سال اخیر به دلیل شدت گرفتن کاهش ارزش پول در ایران، این نوع مهاجرت به دلیل هزینه کم آن مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته است. دلیل اصلی هزینه های پایین در این روش مهاجرتی این است که کشور ها بیشتر به مهارت فرد مهاجر دقت می کنند تا تمکن مالی او. از این رو، شما با داشتن مهارت های خاص که مورد نیاز کشور مقصد باشد، راحت تر می توانید مهاجرت کنید.

اصلی ترین مولفه ها برای مهاجرت کاری

می توان گفت که اصلی ترین مولفه برای این روش مهاجرتی، مهارت خاص شما است. یعنی رشته و موضوعی که شما در آن تخصص دارید و مورد نیاز کشور مقصد نیز می باشد. اما مولفه های دیگری در کنار مهارت خاص تعریف می شوند که کیفیت و سهولت مهاجرت کاری شما را تعیین می کنند. از میان این مولفه ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • رزومه کاری شما. طبیعتا برای کشور مقصد مهم است که شما تا به حال در چه سازمان هایی کار کرده اید و به چه میزان با فرهنگ سازمانی مرتبط با مهارتی که با آن در حال مهاجرت هستید، آشنایی دارید و در اکوسیستم حرفه ای آن با مهارت بوده اید.
  • تحصیلات آکادمیک. هرچقدر هم شما مهارت داشته باشید، تحصیلات آکادمیک به نوعی مکمل مهارت شما است. مخصوصا در کشور های اروپایی که معمولا افراد، بر خلاف ایران، در زمینه ای که در آن تحصیلات آکادمیک دارند، مشغول به کار می شوند.
  • آشنایی به زبان رایج کشور مقصد. شما به هر میزانی که به زبان بومی یک کشور تسلط داشته باشید، به همان میزان ارتباط گرفتن در محیط حرفه ای کسب و کار برای تان راحت تر می شود. حتی در بعضی موارد و کشور ها، شما نمی توانید بدون دانستن زبان بومی آن کشور، فعالیت حرفه ای و کاری داشته باشید.
  • سوابق کیفری و حقوقی. این سوابق برای یافتن شغل در کشور مبدا نیز بسیار مهم تلقی می شود چه برسد به کشوری که به نوعی یک فرد خارجی را به عنوان مهاجر می پذیرد و رفتار اجتماعی فرد مهاجر برای کشور مقصد بسیار مهم است.
  • سن و میزان سلامتی. معمولا کشور ها تمایل به جذب نیروی انسانی جوان دارند چرا که افراد جوان و سالم، سرمایه هر کشوری محسوب می شوند.

معیار های انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت کاری

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، معیار هایی است که کشور مقصد برای شما تعیین می کند تا با رعایت آن ها بتوانید به آن کشور مهاجرت کاری داشته باشید. حال شما نیز باید معیار هایی برای یافتن مناسب ترین کشور برای مهاجرت کاری در نظر بگیرید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و ریسک مهاجرت ناموفق را هر چه بیشتر کم کنید.

خوشبختانه بسیاری از کشور ها برای جذب نیروی انسانی متخصص با یکدیگر وارد رقابت می شوند و این باعث می شود تا مزایای بیشتر و بیشتری برای جذب شما که مهارت و تخصص مورد نیاز آن ها را دارید، پیشنهاد کنند. فارغ از مزایای کار در کشور مقصد، در ادامه برای شما معیار هایی برای سنجش و انتخاب کشور مناسب لیست کرده ایم که با در نظر گرفتن آن ها، بهترین انتخاب را کنید.

ارزان ترین راه مهاجرت

وضعیت اقتصادی کشور مقصد

قبل از آن که اقدام به مهاجرت کاری به یک کشور دیگر بکنید، حتما باید از وضعیت اقتصادی کشور مد نظر خود آگاهی به دست آورید. دلیل اصلی که روی این مورد تاکید می‌کنیم، این است که هر چه وضعیت اقتصادی کشوری پیشرفته و در سطح خوبی باشد، شما خیلی راحت‌تر می‌توانید در آمد کسب کنید، برای درآمد خود برنامه ریزی نمایید و زندگی خوبی داشته باشید.

اکثر کشورهای اروپایی مثل آلمان، سوئد، سوئیس، دانمارک، کشورهایی آمریکایی مثل کانادا و آمریکا در این مورد از ثبات و اقتدار بسیار بالایی برخوردار هستند و به راحتی می‌توانید در این مورد کشورهای نامبرده را جزو اولویت‌های خود حساب کنید.

نرخ بیکاری در کشور مقصد

این مورد می تواند معیار مهمی برای شما که قصد مهاجرت کاری به یک کشور را دارید، داشته باشد. به هر حال، نرخ بیکاری یک کشور، توانایی دولت آن کشور در زمینه ایجاد کار برای شهروندان خود را نشان می دهد.

میزان مالیات در کشو مقصد

مالیات پرداختی هر شغل و هر کشور متفاوت است. این معیار نیز معیاری مهم محسوب می شود مخصوصا در چند سال اخیر که به دلیل تغییرات اقتصادی و سیاسی در جهان، نرخ های مالیات در کشورهای مختلف نیز تغییر یافته است. مالیات پرداختی خود را در شغل و کشور مقصد پیش بینی کنید تا بتوانید برنامه ریزی درست و دقیقی بر روی میزان درآمد، مخارج و کیفیت زندگی خود در کشور مقصد داشته باشید.

ارزان ترین راه مهاجرت

مخارج زندگی در کشور مقصد

یکی از مهم ترین عوامل برای مهاجرت، فرقی ندارد چه نوعی باشد، مخارج زندگی و رفاه در کشور مقصد است. اگر شما تخمین درستی از هزینه های زندگی در کشور مقصد نداشته باشید ممکن است مهاجرتی ناموفق داشته باشید.

امنیت شغلی

امنیت شغلی، ادامه کار و ادامه جریان درآمدی شما در کشور مقصد را تضمین می کند و با در نظر گرفتن شغل و کشوری که بتواند این امنیت را تا حد زیادی به شما بدهد، می توانید زندگی پس از مهاجرت خود را با خیالی آسوده تر شروع کنید.

صحبت آخر

به طور کلی، مهاجرت کاری از نظر این که یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت است می تواند برای افرادی که تمایل به تحصیل ندارند و همچنین مهارت و تخصصی را دارا می باشند، بهترین گزینه باشد اما باید توجه داشت که مهاجرت امری پر ریسک محسوب می شود و اگر درست پارامتر های آن را بررسی نکنید می تواند برای شما تبدیل به مهاجرتی ناموفق شود و سرمایه مادی و معنوی خود را به باد دهید. پس قبل از مهاجرت، تمامی جوانب را بسنجید و با دیدی باز به سراغ آن بروید. در مقاله های بعدی، سعی می کنیم به جزئیات بیشتر در مورد شغل های مناسب جهت مهاجرت بپردازیم و بتوانیم در جهت آگاهی رسانی به شما، قدم های بیشتری برداریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع و رایگان