معرفی پردرآمدترین و بهترین شغل ها برای مهاجرت

بهترین شغل برای مهاجرت

بهترین شغل ها برای مهاجرت : بسیاری از افراد دغدغه ی مهاجرت دارند و تمایل شان به مهاجرت کاری بیشتر از سایر روش ها می باشد. اگر جزو این افراد هستید و همچنین درآمد بالای جایگاه شغلی که با استخدام در آن تمایل به مهاجرت کاری دارید برای تان جزو اولویت هاست، طبیعی است که به دنبال بهترین شغل برای مهاجرت ، از نظر درآمد بالا، باشید. اگر نکاتی که گفته شد در مورد شما صدق می کند، این مقاله را نباید از دست بدهید.

در مقالات قبلی در مورد کم هزینه ترین روش های مهاجرتی صحبت کردیم و بهترین شغل ها برای مهاجرت ، از نظر سادگی در پذیرش، را معرف نمودیم. در این مقاله قصد داریم شغل های پر درآمد را در کشور های مناسب برای مهاجرت را بررسی کنیم تا بتوانید بر اساس مهارتی که دارید و تخصصی که در آن تمایل به کار دارید، از بین گزینه ها بهترین را انتخاب کنید.

بهترین شغل ها برای مهاجرت

  • مشاغل حوزه پزشکی و دندان پزشکی

یکی از مهم ترین شاخص ها در رفاه عمومی یک کشور، شاخص سلامت آن می باشد. کشور ها برای آن که بتوانند خدمات درمانی بهتری به شهروندان خود ارائه بدهند، حاضر هستند مبالغ بالایی را به عنوان دستمزد به جامعه ی پزشکی تخصیص دهند. همچنین کشور هایی که نیاز به نیروی جوان دارند نیز در پی این هستند که خدمات درمانی را در کشور خود افزایش دهند تا بتوانند به مقصد مناسبی برای مهاجرت نیرو ی کار جوان تبدیل شوند.

از این رو اگر شما پزشک هستید و یا مهارت و تخصصی که دارید به حوزه پزشکی و یا دندان پزشکی مربوط می شود، گزینه های مناسبی برای مهاجرت دارید. یکی از این گزینه ها، کشور آلمان است. آلمان از آن جایی که هر ساله تعداد پزشکان بازنشسته زیادی را در آمار خود جای می دهد، به شدت نیازمند نیروی کار حوزه های مربوط به پزشکی است و لذا می تواند بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان به حساب بیاید.

مشاغل حوزه پزشکی و دندان پزشکی

به طور معمول میزان حقوق دریافتی سالانه یک پزشک در کشور آلمان حدود 110 هزار یورو می باشد که این رقم نسبت به مخارج زندگی در آلمان، دستمزد بسیار خوبی است. این رقم با افزایش سابقه کار و یا رده های تخصصی پزشکی می تواند تا 180 هزار یورو در سال افزایش یابد.
متوسط دستمزد سالانه یک دندان پزشک نیز در کشور آلمان به حدود 105 هزار یورو می رسد و امکان افزایش آن تا 160 هزار یورو نیز، با توجه به سابقه کار و تخصص، وجود دارد.

طبیعی است که مشاغل دیگر حوزه پزشکی و دندان پزشکی نیز از دستمزد های بالاتری نسبت به بقیه گروه مشاغل در کشور آلمان برخوردار هستند.

  • مشاغل حوزه مهندسی

مهندسی شاید یکی از بهترین شغل ها برای مهاجرت باشد ولی شاخه ها و زیرشاخه های بسیاری دارد. از آن جایی که پرداختن به جزئیات تمامی شاخه های مهندسی و بررسی آن ها در کشور های مختلف جهان کاری طولانی است و خواندن آن برای شما نیز خسته کننده می باشد، در این جا فقط به مشاغلی که در حوزه مهندسی بیشتر مورد نیاز هستند و همچنین دستمزد بالاتری نیز دارند، می پردازیم.

اگر شما مهندس کامپیوتر، نرم افزار و یا رشته های مربوطه هستید شاید جالب باشد بدانید که سوئیس مقصدی کاملا مناسب برای شما است. در این کشور، مهندسین کامپیوتر بالاترین درآمد را دارند. به طور میانگین، یک مهندس کامپیوتر در سوئیس ماهانه 7000 یورو دستمزد دریافت می کند ولی باید توجه داشته باشید اگر خواهان مهاجرت به سوئیس و کار در جایگاه شغلی مهندس کامپیوتر هستید، داشتن سابقه کار مناسب و تسلط بر یکی از زبان های رسمی این کشور الزامی است. زبان های رسمی کشور سوئیس عبارتند از فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی.

بهترین شغل برای مهاجرت

با توجه به پیشرفت بسیار سریعی که صنعت اپلیکیشن و نرم افزار های موبایل و کامپیوتر دارند، فارغ التحصیلان رشته های این حوزه از درآمد های بالایی، مخصوصا در کشور های پیشرو این صنعت، برخوردار هستند. از این افراد می توان متقاضیان مهاجرت کاری مهندس IT و یا برنامه نویسان با سابقه کاری مناسب را مثال زد که با اشتغال به کار در کشور مقصد، سالانه درآمدی در حدود 60 تا 80 هزار یورو دریافت می کنند.

اگر کمی کلی تر به رشته های مهندسی بخواهیم نگاهی بیاندازیم، کشور آلمان نیز مقصد بسیار جذابی برای مهاجرت مهندسان می باشد. در این کشور کارخانجات و کارگاه های بسیاری وجود دارند که تمرکز اصلی کار آن ها به رشته های مهندسی مربوط می شود و باعث شده است تا متخصصین رشته های مهندسی در کشور آلمان که سومین صادر کنده ی بزرگ در جهان است، به نیازی اساسی تبدیل شود. بنابراین شما با داشتن مهارت و مدرک تحصیلی و سابقه کار قابل توجه در این حوزه می توانید از دستمزد نسبتا بالایی در کشور آلمان برخوردار باشید.

برای مهندسین برق می توان گفت که کشور های اروپایی مقاصد خوبی برای مهاجرت کاری هستند. از محبوب ترین زیرشاخه های این رشته ی مهندسی می توان به برق خودرو اشاره کرد. مهندسین برق، الکترونیک و یا کسانی که متخصص این حوزه هستند، از دستمزد بالایی در این کشور ها برخوردار می شوند و دلیل آن را نیز می توان پیشرفت هرچه سریع تر انسان در زمینه تکنولوژی و نیاز کشور های پیشرو در این زمینه به متخصصین دانست. به طور میانگین، این مهندسین و متخصصین در اروپا سالانه درآمدی در حدود 78000 یورو دریافت می کنند.

  • مشاغل حوزه حقوق و وکالت

تقریبا می توان گفت که بیشتر کشورها برای متخصصین این حوزه، مقصدی مناسب محسوب می شوند و این افراد می توانند با اطمینان تامین مالی و امنیت شغلی، به بیشتر کشور های پیشرفته ی جهان مهاجرت کنند.
ولی اگر قرار بر این باشد که بهترین کشور ها برای مشاغل این حوزه را جهت مهاجرت کاری معرفی کنیم، آلمان و کانادا دو گزینه ی جذاب هستند.

یکی از بهترین شغل ها برای مهاجرت به آلمان، وکالت است. مردم این کشور معتقدند که داشتن یک سیستم عادلانه ی صحیح، مستلزم وکلای با تجربه و خوب است که در این سیستم مشغول فعالیت باشند. بنابراین با انتخاب جایگاه شغلی وکالت در آلمان، ضمن برخورداری از جایگاه اجتماعی بالا و مورد احترام، از درآمد بسیار خوبی می توانید بهره مند شوید.

از آنجایی که تحصیل در رشته های حقوقی در آلمان، چالش های خود را دارد، دانشجویان ترجیح می دهند در رشته های دیگری که سختی کم تری را به همراه داشته باشد تحصیل کنند. به همین دلیل تمایل دولت آلمان برای جذب نیروی کار رشته های حقوقی از خارج از کشور بیشتر است و شما با داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار مناسب در این زمینه، می توانید به آسانی به این کشور مهاجرت کنید و از مزایای امنیت شغلی، سطح درآمد بالا و رفاه اجتماعی استفاده کنید.

بهترین شغل برای مهاجرت

به طور میانگین، میزان درآمد سالانه وکلا در آلمان حدود 86000 یورو است و این عدد، با توجه به شهری که در آن مشغول به کار هستید، تجربه و سابقه کارتان و همچنین میزان تحصیلات و تخصص شما در این رشته، قابل ارتقا تا 140 هزار یورو می باشد.

همانطور که گفته شد، در کشور کانادا نیز مشاغل حوزه حقوق جزو بهترین شغل ها برای مهاجرت در نظر گرفته می شود. به طور میانگین، درآمد سالانه یک وکیل در کانادا 130 هزار دلار می باشد. اگر به شکل ساعتی بخواهیم در نظر بگیریم، درآمد شغل وکالت در کشور کانادا، به طور معمول ساعتی 70 دلار است.
معمولا وکلای تازه کار در این کشور درآمدی در حدود 50 هزار دلار را دریافت می کنند ولی این رقم برای وکلای باتجربه به حدود 150 هزار دلار در سال می رسد.
در ادامه می توانید بهترین سازمان ها برای اشتغال وکلا در کانادا را مشاهده کنید.
• شرکت های حقوقی خصوصی و دولتی
• سازمان های اجتماعی
• سازمان های دفاع از حقوق اقلیت های مختلف
• سازمان های بین المللی همچون سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول و سازمان بین المللی حقوق کودکان.

  • حسابداری

رشد و پیشرفت هرچه بیشتر کسب و کار های دیجیتال در سال های اخیر و ظهور هرچه بیشتر از این نوع بیزنس ها باعث شده است نیروی کار حوزه های مالی بیش از پیش مورد نیاز کشور های توسعه یافته قرار گیرد. به همین دلیل در هر کشوری می توانید در یافتن و اشتغال به کار جایگاه شغلی حسابدار، موفق باشید و به عبارتی دیگر، دست تان در انتخاب مقصد مهاجرت کاری باز است. در بسیاری از کشور های اروپایی، حسابداری جزو مشاغل پر درآمد محسوب می شود. برای مثال، حسابداران در کشور انگلستان به طور میانگین از درآمد ماهانه 11500 پوندی و در ایرلند از دستمزد ماهانه 10000 فرانکی بهره مند هستند. در کانادا نیز حسابداران بین 9000 تا 12000 دلار به طور ماهانه درآمد دارند که نسبت به متوسط میزان حقوق دریافتی در این کشور، مبلغ قابل توجهی می باشد.

حسابداری برای مهاجرت

حسابداران پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، بلافاصله می توانند وارد بازار کار شوند و درآمد داشته باشند. البته طبیعی است که حسابداران تازه کار به اندازه حسابداران مجرب درآمد ندارند و نیز عوامل دیگری نظیر سابقه کار و شرکت و سازمانی که برای آن کار می کنید می توانند تاثیرات زیادی در حقوق دریافتی شما داشته باشند. همچنین باید به این موضوع توجه داشت که حسابداران فارغ از موضوع صنایع مختلف، می توانند در هر صنعتی کار کنند. دلیل آن این است که هر صنعت تشکیل شده است از شرکت هایی که فارغ از موضوع فعالیتی که دارند، یکی از مهم ترین اهداف آن ها کسب سود است.

بنابراین تمامی شرکت ها و سازمان ها در هر صنعتی که مشغول به فعالیت باشند، نیاز به انواع نیروی کار متخصص در حوزه مالی و حسابداری دارند. به طور کل می توان بازه حقوق دریافتی 60 تا 80 هزار دلار را به شکل میانگین در کشور های مختلف برای حسابداران در نظر گرفت.

بهترین کشورها برای مهاجرت کدام‌اند؟

معمولا وقتی صحبت از بهترین شغل برای مهاجرت می شود، از چند جنبه می توان آن را بررسی کرد. اول این که کدام شغل ها بازار کار وسیع تری در خارج از کشور دارند و لذا راحت تر می توان در کشور مقصد کار پیدا کرد یا به وسیله ی مهارت مورد نیاز آن، مهاجرت کاری داشت، و دوم این که کدام مشاغل درآمد بهتر و بالاتری دارند و می توان با کار کردن در آن جایگاه شغلی در کشور مقصد، رفاه زندگی را بهتر تامین کرد.
از آن جایی که صحبت در مورد جزئیات هر کدام از جنبه هایی که ذکر شد باید مفصل باشد تا بهتر بتوان آن را درک کرد، در این مقاله به مورد اول، یعنی بهترین شغل ها برای مهاجرت از نظر بازار کار وسیع و نیاز کشور مقصد و توضیح جزئیات آن می پردازیم.

*برای کسب اطلاعات در زمینه ی شغل های پر درآمد مناسب برای مهاجرت، پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله ی بهترین شغل ها برای مهاجرت (مشاغل پر درآمد) می باشد.

در ادامه بهترین مقاصد جهان برای مهاجرت کاری را از نظر بازار کار مشاغل مورد نیاز، مورد بررسی قرار می دهیم.

بهترین شغل برای مهاجرت

آلمان

اگر قصدتان مهاجرت کاری به کشور آلمان می باشد باید بدانید که تسلط به زبان آلمان می تواند بسیار کار شما را راحت کند. طی تحقیقات انجام شده، تسلط به زبان انگلیسی تنها برای سه درصد از مشاغل موجود در بازار کار کشور آلمان کافی می باشد. در حقیقت اگر فقط زبان انگلیسی بلد باشید، می توانید در مشاغلی که در حوزه ی مدیریت، IT و مهندسی وجود دارند مشغول به کار شوید.

این نکته نیز حائز اهمیت است که در آلمان، مشاغلی که تنها زبان انگلیسی برای کار در آن ها کافی است، با مدرک کارشناسی و رزومه کاری مناسب، شما را استخدام می کنند ولی برای استخدام در جایگاه مشاغلی که نیازمند تسلط بر زبان آلمانی هستند، به طور معمول باید مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد به همراه رزومه ی کاری مناسب داشته باشید. در آلمان برای استخدام در یک موقعیت شغلی باید حتما به جز مهارت های خاص آن شغل، رزومه ی کاری قابل توجه و همچنین تحصیلات دانشگاهی مرتبط نیز داشته باشید.

لیست مشاغل بازار کار کشور آلمان که می توانید آسان تر در آن ها استخدام شوید:
• رشته های حوزه مهندسی
• متخصص امور مالی
• حسابداری
• متخصص بازاریابی و فروش
• متخصص میزبانی، مهمان داری و هتل داری
• رشته های حوزه مدیریت
• مهندس IT
• رشته های حوزه پزشکی و پیراپزشکی

بهترین شغل برای مهاجرت

کانادا

کانادا یکی از پرطرفدار ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی و کاری می باشد. هر سال شاهد مهاجرت افراد بسیاری به این کشور هستیم که برای کار و یا تحصیل، کانادا را بهترین گزینه دانسته اند.

در سال 2020 بیش از 246 هزار موقعیت شغلی جدید به بازار کار این کشور اضافه شده است که نرخ کاریابی در این کشور را 1.4 درصد افزایش داده و بیش از پیش کانادا را تبدیل به گزینه ی مناسب جهت مهاجرت کاری کرده است. با این حال باید توجه داشت که بیشتر این مشاغل در حوزه ی تخصصی، مدیریتی و فنی و حرفه ای است که نیاز به تحصیلات مرتبط، سابقه کار قابل توجه، تسلط به زبان، سن مناسب و تمکن مالی است.

همچنین یکی از مهم ترین فاکتور ها در کاریابی در این کشور داشتن جاب آفر از سوی شرکت برای استخدام می باشد. این موارد پروسه ی کاریابی در کانادا را کمی پیچیده می کند زیرا ممکن است شامل مواردی همچون کسب امتیاز مناسب و شرکت در قرعه کشی نیز باشد. بنابراین اگر می خواهید از طریق یکی از راه های سیستم اکسپرس انتری (مثل اسکیل ورکر) کانادا، به این کشور مهاجرت کنید، پیشنهاد ما لیست زیر برای یافتن بهترین شغل برای مهاجرت کاری به کانادا است.

• مدیر هتل
• خانه داری سمت اجرایی
• سرآشپز
• نیروی متخصص دامداری
• لوله کش
• جوشکار
• برقکار (صنعتی)
• گوشت بر صنعتی
• راننده کامیون
• نیروی کار پشتیبانی (خانگی)

لازم به ذکر است که این مشاغل جزو شغل های نیمه مهارتی محسوب می شوند و به طور معمول به حداقل مدرک کاردانی و یا دیپلم و گواهی تخصصی نیاز دارند.

همچنین لیست مشاغل عمومی در کانادا که نیاز به مهارت خاصی ندارند و تقریبا مشاغل عمومی محسوب می شوند عبارت است از:

• امور نظافت تخصصی سبک
• کارگر مزرعه
• متصدی غذاخوری و آشپزخانه
• مسئول مرکز تماس
• آشپزی (غیر حرفه ای)
• نیروی انسانی برای جنگل بانی
• کارگر فراوری محصولات غذایی
• کارگر فراوری محصولات فلزی و معدنی
• کارگر ساخت و ساز
• کارگر فراوری غذای دریایی

بهترین شغل در هلند برای مهاجرت

هلند

هلند کشوری با هرم جمعیتی تقریبا پیر محسوب می شود که برای جذب نیروی انسانی جوان، شرایط مناسبی را ایجاد کرده است و این کشور را به مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری تبدیل نموده است.
برای مهاجرت کاری به هلند باید حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشید. از آن جایی که در این کشور زبان انگلیسی بسیار مرسوم است شما می توانید با داشتن مدرک مهارت در زبان انگلیسی، در یافتن کار مناسب خود موفق شوید.
در هلند، مهلت ویزای کار کوتاه مدت (C)، سه ماه می باشد که در صورت نیاز می توان آن را تا شش ماه افزایش داد. این ویزا به شما اجازه می دهد که نه تنها در کشور هلند بلکه در تمامی کشور های حوزه شینگن به جستجو برای یافتن کار مشغول شوید. لازم به ذکر است که ویزای کوتاه مدت هلند در دو نوع A و C دسته بندی می شوند که ویزای A فقط به شما امکان ورود به فرودگاه هلند را می دهد ولی برای ورود به کشور هلند و کاریابی، نیاز به ویزای نوع Cدارید.
در ادامه می توانید لیست مشاغل مورد نیاز کشور هلند را مشاهده کنید.

• حسابدار
• منشی
• طراح وب
• متخصص IT
• امور مالی
• بازاریابی
• کارمند نشریات
• متخصصین حوزه بهداشت و درمان
• متخصصین فروش و خدمات مشتری

بهترین شغل در استرالیا برای مهاجرت

استرالیا

استرالیا نیز مقصدی محبوب برای مهاجران کاری در نظر گرفته می شود. از دلایل آن نیز می توان به این امر اشاره کرد که استرالیا یکی از مرفه ترین کشور ها می باشد و از نظر درآمد، رفاه اجتماعی، بیمه درمانی و استاندارد های زندگی، جزو بهترین کشور ها می باشد. بعضی از ویزا های کاری استرالیا به صورت دائم بوده و بعضی به شکل موقت اجازه ی کار در استرالیا را به متقاضیان می دهد.
مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا را که با داشتن مهارت لازم، می توانید به راحتی به این کشور مهاجرت کنید را در ادامه می خوانید:

• روانپزشک
• ماما
• پرستار مراقبت از سالمندان
• پزشک عمومی
• تدریس
• مدیر پروژه ساختمانی
• مزرعه داری
• مدیریت بازاریابی و تبلیغات
• حسابداری

بهترین شغل در لهستان برای مهاجرت

لهستان

ممکن است بیشتر افراد به دنبال یافتن بهترین شغل برای مهاجرت در کشور های محبوب و مورد توجه برای مهاجرت باشند. این موضوع باعث می شود تا بسیاری از کشور هایی که کمتر شناخته شده هستند، از نظر تعدد مشاغل، کمبود نیروی کار و سختی کمتر برای مهاجرت کاری، گزینه ی مناسبی باشند. یکی از این دسته کشور ها، لهستان است.
بهترین شغل ها برای مهاجرت کاری به لهستان، به شرح زیر است:

• مشاغل عمومی نظیر نگهبانی، جابه جایی بار، آشپزی
• مشاغل حوزه ساخت و ساز مثل مکانیک تجهیزات حفاری، نصاب کاشی، نقاش ساختمانی، نصاب سازه های مهندسی
• مشاغل حوزه تجارت همچون فروشندگی در موضوع فعالیت هایی چون مواد غذایی، الکترونیک، دارویی، آرایشی و بهداشتی
• رانندگی خودرو سنگین نظیر اتوبوس و کامیون
• حسابداری
• تکنسین و انبارداری

 

بهترین شغل در مالزی برای مهاجرت

مالزی

مالزی یکی از کشور های مسلمان است که در بین کشور های مناسب برای زندگی، رتبه ی خوبی دارد. از نظر دین رسمی این کشور، شاید بتوان آن را محیطی راحت تر، نسبت به کشور های اروپایی و آمریکایی، برای وفق پیدا کردن ایرانیان دانست. برای مهاجرت به کشور مالزی میتوانید درخواست ویزای Employment Pass بدهید. این نوع ویزا برای کارمندانی صادر می شود که در زمینه ی کاری خود مهارت های لازم را داشته باشند. مدت اعتبار این ویزا تا دو سال می باشد و دارندگان آن می توانند برای همسر، فرزندان زیر 18 سال و همچنین والدین خود در خواست ویزای همراه بدهند.
مشاغل مورد نیاز بازار کار مالزی به شرح زیر است:

• مدیر ساخت و ساز
• مشاغل حوزه تبلیغات و روابط عمومی
• مدیر تحقیق و توسعه
• مدیر منابع انسانی
• مشاغل حوزه فروش و بازاریابی
• خدمات کسب و کار
• مشاغل حوزه مالی
• مشاغل حوزه سیاست و برنامه ریزی

در پایان

فارغ از موضوع مشاغل پر درآمد در کشور های مختلف و یافتن بهترین شغل برای مهاجرت ، لازم است بگوییم این که شما چه کاری انجام می دهید شاید آن قدر مهم نباشد نسبت به این که آن کار را چگونه انجام می دهید. به بیانی دیگر، می خواهیم به شما بگوییم که مهم این است کاری که می کنید را دوست داشته و نسبت به آن شوق داشته باشید. اگر نسبت به کارتان علاقه و اشتیاق داشته باشید می توانید بدون خستگی آن کار را انجام دهید و باعث می شود در بلند مدت به یکی از حرفه ای ترین افراد در آن زمینه تبدیل شوید و در پی آن نیز موفقیت های بسیار کسب کنید.

پول، درآمد خوب و رفاه مالی در پی موفقیت شما در کاری که نسبت به آن شوق دارید به زندگی شما وارد می شود. این موضوع در کشور های توسعه یافته و مخصوصا اروپایی بسیار حائز اهمیت است که شما در کاری که انجام می دهید بهترین باشید. بنابراین هر شغلی می تواند درآمد عالی و رفاه مالی را در زندگی تان تامین کند. به شرط این که آن را به دقت انتخاب کنید و مطمئن باشید کاری که انجام می دهید را دوست دارید و حاضرید تمام عمرتان را صرف انجام دادن همان کار کنید.

*اگر در خصوص جاب آفر و یافتن بهترین شغل برای مهاجرت و یا یافتن بهترین کشور برای مهاجرت کاری به مشاوره بیشتر نیاز دارید، کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی آرمان منتظر تماس شما هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع و رایگان